Ловля на воблер Rudra 130 мм
Четвертий рік поспіль в моєму особистому хіт-параді приманок Rudra 130 від O. S. P займає перше місце. Щодо стабільності та універсальності Rudr-у світі воблерів можна порівняти з Predator-го у світі силікону. Легше вказати умови, коли Rudra не спрацювала, ніж коли ловила.
У моєму випадку це час безпосередньо перед щучим нерестом, коли щуки цікавилися тільки малообъемными приманами, і риболовлі пізньої осені на Ореле, коли знову ж таки, апетит у щуки змістився в бік більш дрібних приманок. Так само, приблизно в половині випадків, Rudra не спрацьовувала при ставкових рибалках. Ось, мабуть, і все.
Вперше пустивши в хід Rudr-у, мій товариш Роман ніяк не міг її разловить. Але не було б щастя, якби нещастя не допомогло. Випадково притулившись до дерева, він відламав кінчик свого спінінга. Після такої мимовільної «модернізації» лад спінінга став більш жорстким, а довжина зменшилася до 2-х метрів. З його слів на такому вудилище Rudra спрацювала на першому забросе. А до кінця риболовлі, не змінюючи приманку, йому вдалося домогтися ще 7-ми поклевок. Вийшов цілком робочий «бюджетний» варіант твичингового вудилища. Хоча в моєму оточенні є й такі знайомі, які, наслухавшись багато цікавого про цю приманку, придбали його, як мовиться, «аби було». А вже на рибалці чіпляли її на свої ну ніяк не підходять для такої ловлі «лапшистые» спінінги і, що цікаво, ловили щук. Правда, покльовки на такі спінінги носили скоріше випадковий, ніж постійний характер. Але це, напевно, якраз той випадок, коли ловить не рибалка, а принада.
Повідці Найчастіше при лові на Rudr-у як повідця я користуюся металевої скручуванням #0.25-0.30 мм і довжиною 15-20 див
Але у цих повідків є два суттєвих недоліки. По-перше, пам'ять – після кількох спійманих риб вони викривляються так, що вирівняти їх вже практично не можливо, і залишається тільки змінювати на свіжий.
По-друге – світлий, отбрасывающий відблиски забарвлення. Якими тільки способами я не намагався перефарбувати його в більш темний колір, але ніякого рішення цього питання так і не знайшов. З часом у продажу з'явилися більш темні коричневі скручування. Загалом, перейшов на них. Спеціальної статистики про те, яка з скруток краще я не відстежував, але психологічно з темним повідцем відчуваю себе більш комфортно.
Як варіант, можна використовувати титанові повідці, наприклад від AFW. На відміну від звичайної скрутки, цей матеріал не має пам'яті, і як би його не гнув або навантажував, він повертається у своє початкове положення. Також він має темне забарвлення, що теж дуже важливо, особливо при риболовлі в прозорій воді. Але не все так добре, як може здатися на перший погляд. По-перше, Titanium матеріал досить дорогий, хоча з огляду на ціну Rudr-и, використання матеріалу в такому ціновому діапазоні цілком виправдано. По-друге, свою першу розмотування в 10 метрів (в більш дрібній розмотування я не знайшов), я купив, як потім виявилося, з зайвим запасом міцності. З розривним навантаженням до 30lb, матеріал виявився досить таки товстим, і щука просто відмовлялася клювати на приманки, оснащені таким повідцем. Максимальна товщина титанового повідка, при якому покльовки щуки траплялись більш-менш регулярно - 20lb. Спочатку я робив повідці за звичайною схемою – оснащуючи їх застібками. Але на агресивних твичах застібки постійно або розгиналися, або взагалі тріскалися. Тоді я кілька воблерів оснастив «персональним» повідцем, пропустивши матеріал безпосередньо через носову петлю. Я не люблю носові кільця, і знімаю їх абсолютно з усіх своїх принад, крім тих, де петля розташована глибоко в лопатці, і без проміжного кільця, до неї просто не доберешся.
Звичайно, при такому способі втрачався темп ловлі, тому, що для заміни приманки доводилося зрізати старий повідець, і прив'язувати новий. Зате з'явилося внутрішнє почуття впевненості, що з приманкою нічого не трапиться. Правда, ненадовго. На черговий риболовлі, в місці зіткнення з носової петлею воблера, подібно до того, як лопалися застібки, тріснув сам титан. Один плюс в скарбничку гіркого досвіду і мінус одна Rudra з арсеналу. В подальшому, при такому способі оснащення Rudr-и повідцем, я став робити подвійну петлю. Поки що такий спосіб не підводив.
Флюркарбон при лові на Rudr-у я не використовую. Не з якихось переконань, а просто тому, що не можна осягнути неосяжне. Просто якось так склалося, що до нього просто не дійшли руки. Що стосується зрізів, то навіть при використанні скрутки в 15-18 див., в моєї практики було два випадки. Що там сталося під водою – може щука атакувала приманку знизу, і потрапила на звисаючий повідець, може на протиході – хто знає...
Як би того не хотілося, а з приманками іноді доводиться розлучатися...
Техніка твичинга
Мені здається, що Rudra ставитися до того розряду приманок, які працюють на будь-яких видах твичинга. Незважаючи на те, що у кожного рибалки свої антропогенні особливості, як то зростання і конституція тіла, різні снасті і стилі презентації приманки – працює вона у всіх. І, тим не менш, для початку я б рекомендував найпростіший спосіб лову на Rudr-у – два китичних хльостких удару по приманці з віддачею шнура – пауза 2-3 секунди. Освоївши, так би мовити, класику, з часом вже кожен рибалка будемо сам вносити свої особливості у техніку проводки. Іноді буває корисним робити тривалі паузи – до 10-15 секунд. Психологічно я до таких пауз ніяк не міг звикнути, поки на одній із зимових рибалок на Сіверському Дінці не відволіклася на телефонну розмову. Коли повернувся до спінінга, виявив, що на такій довгій паузі Rudra була атакована щукою.
Встречался с таким выражением, как «ударная проводка на равномерке». Скажу честно – пробовал, но пока что ничего не поймал. А вот на обычной (точнее ускоренной) равномерке, когда дотягивал приманку к лодке – поклевки случались неоднократно. Частенько прямо под лодкой, что называется, на глазах. Но, все таки, основной алгоритм проводки Rudr-ы, это чередование ударов и пауз. Все-таки производитель отнес приманку к классу Jerkbait, т.е. ударная техника проводки заложена в ее конструкцию изначально.
Rudra 130 SP
Rudra 130 SP - індикатор наявності щуки у водоймі. В моєму випадку на suspender вдавалося витягати щук з 4-х метрової глибини. Найбільш ефективна при забросах вздовж бровок, під противоположенный берег річки з протяжкою через русло, робота за площами на великих акваторіях водойм (ставків, водосховищ).